Jakie cygara wybrać na prezent?

Cygaro to idealny prezent na takie okazje jak wieczór kawalerski, czy urodziny. W parze z butelką dobrej whisky, taki upominek będzie robił wrażenie wyszukanego i ekskluzywnego. Niestety nie każdy zna się na cygarach, a pomyłka w tej kwestii może sprawić, że taki podarunek będzie nadawał się tylko do położenia na półce, nie zaś do wypalenia. Warto więc dowiedzieć się o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze cygar, tak aby prezent sprawił przyjemność obdarowywanej osobie.

Cygara hand made 

Pierwszą zasadą, jeśli chodzi o zakup cygar, na prezent jest to, że powinno się odrzucić wszystkie produkowane maszynowo egzemplarze. Cygaro tak jak whisky, jest produktem ekskluzywnym, dlatego więc kiedy decydujemy się na taki zakup, nie powinniśmy sięgać po najtańszy produkt. Lepiej kupić jedno, małe, a dobre cygaro, niż większe opakowanie sztucznie aromatyzowanego produktu. Jeśli chodzi o cenę, to najtańsze, a dobre cygara, dostaniemy już za niecałe 50 złotych! Bardzo eleganckim i budżetowym artykułem będzie robione ręcznie cygaro honduraskie, o wyrazistym smaku z nutą palonej kawy, VZ Robusto Villa Zamorano Maya Selva, czy nikaraguańskie Casa De Torres Churchil, o aromacie drewna, ziemi i orzechów, którego czas spalania to aż 100 minut. Wybierając cygaro, warto też zwrócić uwagę na to, czy jest ono opakowane w tubę, pomoże to bowiem uniknąć sytuacji, kiedy produkt złamie się, rozkruszy lub wyschnie. Taka tuba doda też walorów estetycznych, co będzie bardzo dużym plusem jeśli cygaro jest prezentem. 

Jak wybrać dobre jakościowo cygaro?

Przy wyborze cygara kluczowe jest miejsce, w którym dokonuje się zakupu. Osoby, nieznające się najlepiej na wyrobach tytoniowych powinny raczej zdecydować się na odwiedzenie sklepu specjalistycznego, aniżeli dyskontu. W profesjonalnym sklepie tytoniowym na pewno znajdzie się osoba, która w razie wątpliwości doradzi kupującemu, w kwestii tego, jakie cygaro wybrać. Przed wybraniem sklepu, warto też zwrócić uwagę na to, czy znajduje się w nim humidor, czyli specjalne pudełko, utrzymujące adekwatny poziom wilgotności, brak takiego pudełka w sklepie, może mieć konsekwencje w zakupie całkowicie wysuszonego cygara. Przed zakupem warto sprawdzić jakość cygara, należy wyjąć je z tuby i zweryfikować czy na wierzchnim liściu nie znajdują się duże przebarwienia, plamki lub pęknięcia — jeśli są, lepiej zrezygnować z zakupu. Należy też zwrócić uwagę na to, czy liść jest oleisty, bowiem całkowicie matowe cygaro, zapewne będzie wyschnięte. Warto sprawdzić również elastyczność cygara, poprzez delikatne ugniatanie go kciukiem i palcem wskazującym. Dobry produkt powinien być twardy i elastyczny, nie powinien zaś zapadać się pod lekkim naciskiem. Jeśli wybrane cygaro zda taki test, to znaczy, że spokojnie można dokonać zakupu. 

Osoby zainteresowane zakupem cygara zapraszamy do odwiedzenia strony naszego sklepu, a także do kontaktu! Nasi pracownicy z chęcią doradzą Państwu i pomogą dobrać idealne cygaro

Tags: No tags

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *