Cygara Nikaraguańskie

Palenie cygar od zawsze stanowiło bardzo silny element kultury i wiązało się nawet z pewnego rodzaju rytuałem. Pokazywało także osobę sięgającą po nie jako obytą z kulturą i światową. Chociaż obecnie odchodzi się już od sięgania po cygara na rzecz na przykład papierosów, w dalszym ciągu wiąże się z nimi pewnego rodzaju prestiż. Osobom niezaznajomionym z tematem może się wydawać, że tego typu wyroby pochodzą jedynie z Kuby, jednak w rzeczywistości dostępna na rynku oferta jest dużo szersza. Szczególnie interesujące wydają się cygara nikaraguańskie, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością.

Podstawa cygaro

Zanim przejdzie się omówienia zalet cygar pochodzących z Nikaragui, warto najpierw przyjrzeć się temu produktowi bardziej ogólnie. Składa się on bowiem z kilku podstawowych elementów. Najważniejsza jest oczywiście wkładka, czyli znajdujące się w środku liście tytoniu, które odpowiadają za smak, zapach i główną przyjemność ze stosowania. Znajdują się one wewnątrz zwijacza, który utrzymuje cygaro w kształcie, a wszystko to jest następnie otoczone pokrywą, która odpowiada za estetyczny wygląd oraz aromat. Wszystkie te elementy muszą współgrać ze sobą, by stworzyć produkt najwyższej jakości, który trafia potem do sprzedaży na całym świecie.

Specyfika cygar nikaraguańskich

Kraj pochodzenia cygara wiąże się przede wszystkim z państwem, w jakim uprawiany jest wykorzystany w produkcie tytoń, ponieważ to on odpowiada za smak i aromat cygara. Te pochodzące z Nikaragui wyróżniają się przede wszystkim bardzo silnym korzennym aromatem, co sprawia, że są dużo intensywniejsze i bardziej wyraziste niż te pochodzące z Kuby. Niektóre z nich określa się nawet jako lekko słodkawe, gdyż bardzo wiele zależy od tego, jaka firma zajmuje się ich wytwarzaniem. Obecnie przemysł związany z produkcją cygar rozwija się w Nikaragui bardzo prężnie, dlatego też istnieje wśród ich producentów dość duże zróżnicowanie.

Uprawa tytoniu

Najważniejszym elementem produkcji cygara jest oczywiście uprawa tytoniu. W Nikaragui jako że jest to kraj znajdujący się w Ameryce Środkowej, panują bardzo korzystne warunki do rozrostu takich plantacji. Ze względu na bliskość równika oraz Oceanu Spokojnego, klimat tego państwa jest niezwykle gorący i wilgotny. Do tego wspomnieć trzeba o bardzo żyznych glebach, które umożliwiają sadzenie nawet najbardziej wymagających gatunków. Wszystko to sprawia, że uprawiany w Nikaragui tytoń jest bardzo wysokiej jakości, co jest wykorzystywane przez tamtejszych plantatorów i przyczynia się do niezwykłego smaku i aromatu tamtejszych cygar.

Popularność na rynku

Choć na obecną chwilę największą popularnością w dalszym ciągu cieszą się cygara kubańskie, wiele może się zmienić na przestrzeni najbliższych miesięcy czy lat. Coraz więcej koneserów dostrzega bowiem zalety i wyjątkowość cygar nikaraguańskich, co prowadzi do poszerzania się ich oferty dostępnej na polskim rynku.

Warto poświęcić nieco więcej czasu i zapoznać się z wieloma rodzajami cygar nikaraguańskich, jakie dostępne są w ofercie naszego sklepu. Oferujemy produkty najwyższej jakości, oddające w pełni korzenne aromaty tych środkowoamerykańskich wyrobów i gwarantujemy wyjątkowe doświadczenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi cygarami!

Tags: No tags

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *