Wytworny prezent, czyli cygara w eleganckim pudełku

Ktoś z najbliższych Ci osób jest fascynatem cygar i akurat zbliża się okazja, żeby sprawić mu przyjemność i podarować mu zestaw cygar w prezencie? Tylko teraz pozostaje pytanie, które wybrać. Jeśli ma swoje ulubione lub za każdym razem kupuje to samo, to można powiedzieć, że problem został rozwiązany, jeśli chcecie pozostać przy jego klasycznym wyborze. Jednak w momencie, kiedy wolicie podarować coś ekstra, coś odbiegające od jego głównych wyborów, ale nadal mieszczące się w kategorii “dobrego smaku”, to za co dokładnie się zabrać.

Sugeruj się smakiem

Jeśli dobrze znasz osobę, której chcesz podarować cygaro w prezencie, raczej wiesz po jaką kategorię sięga. Postaraj się wtedy dopasować po części do jego wyboru, żeby po czasie nie skończyło jako ozdoba na półce, tylko rzeczywiście sprawiło komuś radość. W przypadku, kiedy preferuje cygara z owocową nutą, możesz kierować się w tę stronę i dla urozmaicenia połączyć słodycz z egzotyczną przyprawą. Szeroka gama produktów ułatwi Ci to zadanie, dając do wyboru posmak orzechów i kakao, jeśli nie przepada za pikantnymi czy drzewnymi aromatami. 

Kraj, a smak 

Kiedy nuty smakowe to nie wszystko i bardziej zagłębicie się świat cygar, zaczniecie dostrzegać, że kraj pochodzenia robi znaczącą różnicę. Mówi się, że cygara Dominikańskie są dla początkujących, ale czy trzeba się ograniczać do tego stwierdzenia. Ten typ będzie zarówno sprawdzał się u tych, co dopiero chcą zacząć, jak i również dla osób preferujących delikatny (aczkolwiek intensywny), słodki i charakterystyczny posmak, zawdzięczany ziemi, na której uprawiany jest tytoń. 

Cygara Honduraskie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród koneserów. To zasługa dzięki głębokiego i oryginalnego smaku jaki oferuje cygaro, który skłania się bardziej do drzewnego i orzechowego aromatu. 

Cygara Nikaraguańskie natomiast zwykle dostają opinię ciężkich i wyrazistych, i zdecydowanie nie brakuje im mocy. Charakteryzuje się korzennym, a równocześnie lekkim słodko-ziemnym smakiem. 

Dobierz kształt

Dobierając cygara, należy również zwrócić uwagę na jego długość i kształt. Dobrze wtedy się zorientować czy osoba, której chcecie podarować zestaw, nie preferuje konkretnego formatu. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że nie ma to zbyt dużego znaczenia, jeśli jednak zamierzacie zrobić komuś naprawdę udaną niespodziankę, to spiczasty i zaokrąglony czubek może robić różnicę. Do wyboru jest całkiem sporo wariantów, mimo że podstawą są cechach chude/grube i długie/krótkie. Można się spotkać z cygarem, kształtem podobnym do pocisku (budowa głowy mocno spiczasty, boki proste, cały rdzeń tej samej grubości) – torpedo. Format churchill będzie natomiast charakteryzował się dłuższą budową i średniego rozmiaru średnicą lub perfecto — cygaro rodem ze starego film — szerokie do środka i zwężające się do końca. 

Wybór jest naprawdę spory, więc warto poczytać o rodzajach cygar przed dokonaniem zakupu. Sklep internetowy Twoje Cygaro na pewno będzie w stanie sprostać Twoim wymaganiom, dzięki czemu uda Ci się dobrać wytworny i przede wszystkim trafiony prezent!

Tags: No tags

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *