Charakterystyka cygar kubańskich

Już w przeszłości cygaro urosło do rangi jednego z symboli Nowego Świata. Używali go namiętnie znani latynoamerykańscy rewolucjoniści, tacy jak Che Guevara czy Fidel Castro. Dziś jest używką dostępną już dla każdego, ale wciąż kojarzy się z prestiżem i bogactwem. W dzisiejszym artykule charakterystyce poddane zostaną cygara nie byle jakie, bo kubańskie.

Krótka historia cygar kubańskich

Cygaro datuje swoje pochodzenie na czasy prekolumbijskie i pochodzi z Kuby. Jako pierwsi palili je jej pierwotni mieszkańcy przed przybyciem Europejczyków. Była to bardzo prymitywna forma tej znanej dzisiaj używki i z całą pewnością nie dorównywała jej ani wykwintnym smakiem, ani eleganckim wyglądem. Za sprawą Krzysztofa Kolumba cygaro bardzo szybko rozpowszechniło się w Hiszpanii, która stała się jedynym uznawanym producentem tego wyrobu. Kuba jako kolonia hiszpańska uzyskała pozwolenie na produkcję cygar dopiero w XIX wieku. Wtedy to nastąpił ich rozkwit i powstanie najlepszych odmian, takich jak hawany czy trinidady.

Anatomia i smak cygar kubańskich

Każde cygaro zbudowane jest z kapturka, głowy, pierścienia i stopy, z czego głowa, pierścień i stopa stanowią jego korpus. Kapturek ma za zadanie zapobiec rozwinięciu się korpusu. Dla cygar z Kuby elementem charakterystycznym jest kapturek zawinięty w przypominający do złudzenia świński ogonek. Kubański tytoń swoją jakość zawdzięcza doskonałym warunkom klimatycznym panującym na wyspie. Stąd też kubańskie cygara są takie gładkie, a ich wyjątkowy smak przyrównać można do mocnej czarnej kawy. Kubańskie cygaro to także unikalna tekstura, kolor i wielkość. Przed wprowadzeniem linii produkcyjnej cygar na rynek są one sprawdzane pod kątem tych parametrów. Selekcja pod kątem koloru odbywa się tuż przed pakowaniem cygar do pudełek. Ze względu na różny kolor liści tytoniu oddziela się od siebie nawet sześćdziesiąt różnych odcieni i pakuje do osobnych opakowań. W każdym z nich znajdować się muszą cygara o tym samym odcieniu. Na jakość lokalnych cygar niebagatelny wpływ wywiera wielowiekowa tradycje uprawy tytoniu i produkcji cygar.

Inne właściwości kubańskich cygar

Palenie cygar na Kubie urosło już do rangi narodowej tradycji. Kuba to prawdziwa ojczyzna cygar. Najlepsze cygara w tej części świata wyrabia się poprzez ręczne zwijanie. Wymaga ono dużej precyzji i kunsztu. Zajmują się tym wysoko wykwalifikowani specjaliści, zwani torcedores. Wyprodukowane cygara poddawane są selekcji, a ta które przechodzą ją pozytywnie, poddaje się leżakowaniu. Poziom jakości palonego cygara niemało świadczy na Kubie o Twoim statusie społecznym. Kubańskie cygaro to nie tylko wyjątkowy smak i anatomia. Posiada ono także swoje specjalne regulacje w prawie polskim. Zabrania się przywozu do Polski cygar w ilości większej niż 50 sztuk. Podróżni gustujący w prawdziwym kubańskim cygaro, prawdopodobnie nie pozwolą sobie także przywieźć ani jednego mniej.

Masz ochotę na kubańskie cygaro? Zapraszamy do skorzystania z oferty TWOJE CYGARO. Na naszej stronie znajdziesz wyroby tytoniowe najwyższej klasy. Delektuj się jak koneser.

Tags: No tags

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *